Juuli 2014!

Lemmatu Marjatalu magus suvine maasikaaeg asendub vaarika ja mustasõstraga. VaarikasMarjased pakkumised leiate Suvi 2014 lehelt.

Müüki korjame suvemaasikaid ainult veel mõned korrad. Korja ise põllud on avatud E, K, R, L kl. 14.00-20.00. Kel veel maasikad sellel aastal söömata või korjamata peaksid kiirustama!  

Esimesi sügismaasikaid plaanime hakata korjama septembri alguses, selleks ajaks peaks saaki andma uus hernepõld. Sügishooaja kohta postitan www.lemmatumarjatalu.ee ja FB LemmatuMarjatalu lehel.

See kummaline suvi on küpsetanud esimesed vaarikad ja mustasõstrad. 5 aastat tagasi istutasime uue vaarikapõllu ja sellel aastal võib öelda, et see jant noore vaarikapõlluga lõpuks ometi rõõmustab meid lopsakate vaarikapõõsaste ja maitsvate marjadega. Vaarikapõld pole isekorjamiseks, hetkel võimalik osta ainult valmiskorjatuid vaarikaid.

Mustadesõstardega on sellel aastal kehvemad lood, põõsad õitsesid, aga õitsemisajal saabus öökülm ja suur osa õitest marju ei moodustanud. Mustsõstar Ribes Nigrum

Seega tasub mustsõstra varumisega olla hoolas ja alustada aegsasti, et talvel oleks vitamiinirohke mustasõstra-gripirohi endal kodus olemas. Ja kui teil kodus on mustasõstrapõõsad, siis palun kontrollige, kas nendel marju sellel aastal leidub, vastasel juhul saate puuduvad sõstrad meie käest.

Peale hoidistamise tuletan meelde suvel võimalikult palju värskeid marju süüa. Külastage meid väiksema marjanälja korral! Küsige lihtsalt õhtuks ühte marjaampsu, meeleldi pakun teile maitsva kasti marjadega. Ja veel parem kui neid marju jätkub järgmiseks hommikuks, vot see on alles luksus.  Valmiskorjatuid värskeid marju saate osta iga päev kl. 8.00-20.00.

Marjadest soovitan küpsetada ja valmistage marjaseid magustoite, üks lihtne Lemmatu Marjakoogi retsept ja sinna juurde üks pallike vaniljejäätist. Suvel grillitakse ja süüakse palju õues, kindlasti proovige mustasõstramoosi ja grillliha. Võrratu! Ja kõrvale jooge enda tehtud marjavett.

Näeme siis, perenaine Kärt