Suvi Lemmatu Marjatalus

Lemmatu Marjatalu suvi 2018osta kohapealt E-P kell 12.00-20.00korja ise E, K, R, L kell 14.00-20.00See maasikaasta on alanud kiirelt, mitte ainult tööde mõistes vaid peamiselt ilma pärast.

Esimesed maasikad korjasime 3. juuni.  Suur osa põlde õitses samal ajal või väga väikese vahega. See on seotud pika põuaperioodiga. Vaatamata kastmisele valmib saak varem kui tavapäraselt (saab ka varem otsa).  Mõned sordid pole seda talunud ja nende maasikad ei läinudki punaseks vaid kohe pruuniks.

Me ei tea oma ajaloojooksul aega, kus Polka-põldu on korjatud 11.06. Mäletame aega, kus esimesed Polkad korjasime 22.06, natuke enne jaanipäeva ja siis kasvatasime Polkat katteloori all. Aastad pole vennad ja maasikasuvi on väljakutseid täis.

Kevadel istutasime juurde uusi maasikapõlde, seega ka järgmine aasta saab meie talust maasikaid. Herne külvasime aprilli keskel. Esimene varajane hernepõld on hetkel korjes, teised alles tulemas ja viimase külvas Ville nädal tagasi. Peale maasika ja herne on mustsõstrapõõsastel hetkel rohelised marjad küljes.

lemmatu_logo miniMeie saadusi leiate sellel aastal Tartu ja Tallinna Kaubamaja Toidumaailmast, Stockmannist ja Prisma Peremarketist. Meie tooted on varustatud meie talu logoga.

Sööge ikka kohalikke vitamiine. Meie töökorraldus on nagu kõik need aastad. Hommikul korjame maasikad müüki. Alates lõunast, kell 12.00, saate osta valmiskorjatud maasikaid ja herneid. Valmis korjatud maasikaid müüme iga päev kella 12.00-20.00. Sel aastal tegelevad müügiga esimest aastat perepoisid Kristjan (11a) ja Rihart (9a). Perenaine Kärt ja peremees Ville on nendel abis. Karoliina (2a) tegeleb veel hetkel saagi maitsmisega.

KORJA ISE KUULUTUS16.juuni avame esimese Korjaise-põllu. Need põllud avatud sel hooajal esmaspäev, kolmapäev, reede, laupäev kell 14.00-20.00.

Samuti saadame kolm korda nädalas kaupa Pärnu, Tallinna ja Narva. Tartu vahel liigume igapäevaselt. Kokkuleppel saan aidata marjatransporti korraldada nendesse linnadesse.

HOOAJA HINNAINFO LEIATE:

 https://lemmatumarjatalu.ee/suvi-2018/

 

https://www.facebook.com/lemmatumarjatalu/

Maitsvate kohtumisteni! Lemmatu Marjatalu  Kärt ja Ville

 

 

Published by

Lemmatu Marjatalu

Üks perekond Karhunen, ema-isa ja 3 last, kes elavad maal, Tartumaal, Luunja vallas ja peab talu ja meil on ettevõte Lemmatu Marjatalu OÜ.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s