Suvine marjaaeg!

Tere!Pilt

Maasikaaeg on kestnud juba mitu head nädalat. Meie perel on kiired ajad, alustame varavalgel ja lõpetame hämaral. Kas Sinu suvi on möödunud plaanipäraselt?

Tänan kõiki, kes on käinud meil külas, ostnud maasikaid ja herneid. Ja ka neid, kes on leidnud meie marju Tallinna ja Tartu Kaubamajast, Tartu ja Pärnu Taluturust. Need, kes pole veel jõudnud, ootame teid külla.

Olen esimesed hoidised oma perele teinud. On aeg hakata maasikaid säilitama. Suure säilitamise kõrval ärge unustage maasikaid süüa. Nii hommikul pudru peale või värskeid marju kohvilauale. Tehke torti, elu on tähistamist väärt! Kui soovite uusi maitseid proovida, siis hea meelega jagan teiega marjaseid magustoiduretsepte kui tulete marju ostma. Kas oskate teha maasikahärmatist valge veini ja pudrunuiaga?

Suvised marjapakkumised märgin jooksvalt üles Suvi 2014 lehel ja Lemmatu Marjatalu Facebooki lehel.

Marju saate osta iga päev, olen olemas kella 8st hommikul 8ni õhtul. Ja kui tundub, et sellel ajavahemikul kuidagi ei jõua meile külla, siis anna mulle teada ja ootan Sind rõõmuga ka varem või hiljem.

Korja ise on ka sellel aastal esmaspäev, kolmapäev, reede ja laupäev, kell 14.00 ja 20.00 vahel. Ise korjamise tingimustega saad tutvuda Kodulehelt Teenused peale klõpsates. Seal on Hea korjaja meelespea. Ja kui tuled esimest aastat korjama või tahaks ise hirmsasti hoidistada, aga veel täpselt ei tea mida või kuidas, siis hea meelega jagan oma teadmisi. Kas tead miks keedumoosi sees peaksid mõned maasikaninad valged olema?

Selle aasta lumeta talv on mõjunud maasikataimedele halvasti. Ühe uue põllu taastasime lausa 1/3 ulatuses ja vanad põllud pole küll surnud, aga taime juured on nõrgad ja maasikad on sellel aastal pisemad.

Meie põldudel kasvavad erinevad maasikasordid. Esimeste sortide seas on vürtsikas Honey Oye, mis on minu lemmik säilitusmari. Mari on erkpunane ja tänu vürtsikusele annab hoidistele hea säilivuse. Arvame, et maasikas pole lihtsalt maasikas, vaid eri sortidel on eri maitsed ja nende kasutus on erinev. Kui  vajad moosimaasikat, ŝampanjamaasikat, tordimaasikat või lauamaasikat siis kindlasti küsi, milline on see kõikse parem.

Peale maasikate saate osta Lemmatu Marjatalust herneid (esimene korje sellel aastal 11.6), vaarikaid (valmivad umbes juuli II pool) ja mustsõstraid (valmivad juuli lõpusma)

Kohtumiseni, perenaine Kärt

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s